Workshopy (VIP Zóna)

Načerpejte spoustu cenných informací a inspirace k další práci prostřednictvím série podnětných workshopů, na nichž se řada renomovaných speakerů podělí o své praktické zkušenosti!
Vstupenku do VIP Zóny, v níž se workshopy budou konat, zajistíte ZDE (cena v předprodeji 490,- Kč, na místě 990,- Kč)

>>>Na konkrétní workshopy se můžete registrovat ZDE.<<<

WORKSHOP 1: TAK SI TU PILU NAOSTŘI!

Speaker: Jiří Kolařík (Socialbakers)
BIO: https://www.youtube.com/watch?v=yZypwuHCdzg
Začátek: 11:45
Délka workshopu: 45 – 60 minut

Anotace:
I potkal jednou houbař v lese dřevorubce, který se snažil urputně uříznout strom. Dřevorubec je unavený, vysílený a vůbec mu to nejde. „Co to děláš?“, ptá se houbař. „Řežu strom, copak nevidíš?“, dostane se mu odpovědi. „Vždyť máš ale tupou pilu! Proč si jí nenaostříš?“, kroutí houbař nechápavě hlavou. „Když já nemám čas si jí naostřit, musím řezat ten strom…“. To je přece jasné: Stačí pilu naostřit a všechno půjde mnohem lépe a rychleji. Jenže, co vy? Máte svojí pomyslnou „pilu“ dobře naostřenou? A víte, co je vlastně potřeba „naostřit“?


WORKSHOP 2: TEAM DESIGN NEJRYCHLEJI ROSTOUCÍCH SPOLEČNOSTÍ DNEŠKA

Speaker: Petr Zelenka (Hackerly)
BIO: Petr začal svoji kariéru v londýnském marketing consultingu a v jeho vlastních technologických start-upech, kde navrhl tucet produktů jako například Tutorly, Proofer.io v Anglii, a další. Posedlý budováním skvělých firem, přivedl svoje týmy k několika vítězstvím v mezinárodních byznysových soutěžích, vytvořil globální digitální strategii pro Sales&Marketing ředitelku Linet Group a pomohl spustit první social shopping platformu v České Republice ve věku 24 let. V posledních 5 letech se soustředil na nejrychleji rostoucí organizace a nejúspěšnější týmy naší doby. To byl i důvod, proč studoval Team Design v digitální době na Švédské univerzitě označované CNN za „Digitální Harvard“. Současně absolvoval také ČVUT a VŠE v Praze. V Hackerly vedl korporátní inovační programy a pracoval pro některé z nejznámějších společností světa jako například Google CEE, Philips CEE, IVECO, IBM, O2, JLL, KPMG atd.
Začátek: 16:15
Délka workshopu:
 45 minut

Anotace:
Přijďte a prozkoumejte best practice a nové způsoby práce z nejúspěšnějších firem dneška jako Amazon, Spotify, Zappos, Facebook atd. Naši týmoví designéři Vás provedou praktickými nástroji a technikami, jak se rychle učit, reagovat na turbulentní změny a být rychlejší.


WORKSHOP 3: INOVAČNÍ POTENCIÁL UNIVERZIT – JAK INOVOVAT VE SPOLUPRÁCI S UNIVERZITOU

Speaker: Vojtěch Nosek (Unico.ai)
BIO: Vojtěch Nosek je spoluzakladatel a CEO společnosti UNICO.AI, která pomáhá efektivněji propojovat univerzity a firmy. Předtím působil jako manažer transferu technologií na ČVUT v Praze. Spoluzaložil Platformu pro energeticky efektivní výstavbu, která propojuje české vědce a firmy s Evropou. Je akreditovaným členem European Knowledge & Technology Transfer Society. Okrajově se věnuje vlastním výzkumným aktivitám v oblasti kvantitativních metod na Univerzitě Karlově v Praze.
Začátek: 14:00
Délka workshopu:
 75 – 90 minut

Anotace:

 • Představení účastníků – představení účastníků, jejich konkrétních zkušeností, problémů a překážek pro efektivní transfer technologií;
 • Proč transfer technologií a co nám přinese – aktuální témata v oblasti transferu technologií, hlavní trendy v Česku a ve světě, shrnutí stávajících zkušeností;
 • Jak inovovat ve spolupráci s univerzitou – představení základních typů spolupráce univerzit a firem: komercializace duševního vlastnictví, smluvní výzkum, kolaborativní výzkum, zapojení studentů, start-up a spin-off společnosti. Uvedení modelového příkladu (interaktivně);
 • Závěrečné shrnutí. Rekapitulace hlavních sdělení a diskuze.

WORKSHOP 4: PODPORA INOVACÍ – DOTACE – STRUKTURÁLNÍ FONDY A KOMUNITÁRNÍ PROGRAMY

Speaker: Jan Hauser (Evropská rozvojová agentura), Veronika Doskočilová (Česká inovace)
BIO: Jan Hauser je předním českým odborníkem na evropské fondy a mezinárodní spolupráci a externí expert Evropské komise. Působil jako ředitel tří operačních programů strukturálních fondů pro ČR, jako vysoký úředník ministerstva spravedlnosti ČR a více než 10 let přednáší na Univerzitě Karlově v Praze v oblasti Evropské unie a evropské politiky soudržnosti. Do roku 2014 řídil Evropskou rozvojovou agenturu, českou jedničku v mezinárodních dotačních programech. Kromě Karlovy univerzity v Praze má dlouhodobé zkušenosti také z předních světových univerzit Monash University Melbourne v Austrálii a University of Glasgow ve Velké Británii.
Začátek: 11:45
Délka workshopu:
 60 minut

Anotace:
Možnosti financování podnikatelských inovací z komunitárních programů EU – programy Horizont 2020, SME Instrument, Fast Track to Innovation a další. Jak financovat studie proveditelnosti, vývoj, prototypy, komercializaci a navázání mezinárodní spolupráce. Praktické informace o dotačních programech, termíny pro podávání žádostí, ukázky jak žádosti vypadají, co je možné financovat a co je třeba pro jejich úspěšné sepsání, podání a implementaci projektu.


WORKSHOP 5: CO JE SAKRA CROWDFUNDING? A JAK HO VYUŽÍT PRO PODNIKÁNÍ?

Speaker: Jana Ecksteinová (Hithit)
Záštita: CzechInvest
BIO: Jana Ecksteinová je vedoucí směny Hit hit a zakladatelka galerie na lavičkách a součást sokolovského filmového festivalu. Vyznává pokleslou gastronomii a baví jí sousedská setkání a „ty internety“.
Začátek: 10:30
Délka workshopu:
45 – 60 minut

Anotace:
Chcete šít ponožky, co změní zážitek z chůze nebo dělat aplikaci, která lidem usnadní každodenní nakupování? Jako Skinners a Green Scan. Díky crowdfundingu seženete nejenom finance, ale co je u inovace možná ještě důležitější, i validaci od zákazníků, díky které si můžete být jistí, že jste se vydali správným směrem. Přijďte si poslechnout co vám crowdfundingová kampaň může přinést a jak na to. Bavit se s vámi bude Jana Ecksteinová, která vede Hithit.cz, československý crowdfundingový portál, kde kreativci sehnali od svých fanoušků už přes sto milionů korun.


WORKSHOP 6: HORIZON 2020 – PROJEKT START2ACT

Speaker: Marta Kovalovská (Enviros)
BIO: Marta Kovalovská působí jako energetický konzultant ve společnosti Enviros, s.r.o. Pomáhá nejenom průmyslovým podnikům řešit stávající nebo předpokládanou úroveň využívání energie v budovách a v energetickém hospodářství, ale také technické, ekologické a ekonomicky efektivní návrhy na zvýšení úspor energie. Vystudovala obor Technika prostředí na Českém Vysokém Učení Technickém v Praze a po skončení university pracovala dva roky jako design inženýr ve Velké Británii. Nyní se převážně věnuje práci na zahraničních projektech v rámci Evropské Unie.
Začátek: 15:15
Délka workshopu: 
30 – 45 minut

Anotace:
Společnost ENVIROS, s.r.o. si Vás dovoluje pozvat na workshop cílený do oblasti úspor energií a provozních nákladů pro malé a střední podniky a startupy. Podpora projektu START2ACT je součástí naší bezplatné asistence, kterou mladým podnikatelům nabízíme. V rámci projektu START2ACT, financovaném Evropskou Komisí z výzkumného a inovačního programu Horizon 2020 na základě grantové dohody č. 696069, nabízíme bezplatnou asistenci a konzultace věnované problematice vhodných energeticky úsporných opatření a energetického managementu. START2ACT poskytuje zdarma vědomosti a know-how přenesené na realizaci energeticky úsporných opatření, aby došlo k zapojení malých a středních podnikatelů a jejich zaměstnanců do oblasti udržitelné energie. Na projektu START2ACT se podílí několik mezinárodních expertů z devíti Evropských zemí. Podrobnější informace k projektu najdete na webových stránkách http://cz.start2act.eu/. Workshop bude zaměřen na široké spektrum mladých podnikatelů bez vymezení oblasti působení. Určen je především pro technické a energetické manažery. 


WORKSHOP 7: JAK SE PŘIPRAVIT NA INVESTORA

Speaker: Martin Hanzlík (ATRET Consulting / Business Angel)
BIO: Martin Hanzlík je jedním z uznávaných odborníků na oblast kolektivního investování a kapitálových trhů. Zvláštní specializací jsou fondy kvalifikovaných investorů. V letech 2002 – 2009 působil na pozici výkonného ředitele Asociace pro kapitálový trh České republiky – AKAT ČR, kdy se zaměřoval především na rozvoj trhu, implementaci směrnic (UCITS, MiFID).

 • 1991 – 1994 – konzultant významné poradenské společnosti MC TRITON s.r.o.
 • 1994 – 2000 – výkonný ředitel AKRO Capital a.s. – člen Burzy cenných papírů Praha
 • 1996 – nyní – člen Výboru pro kotaci Burzy cenných papírů Praha
 • 2000 – nyní – Business Angel
 • 2004 – 2010 – člen rady ředitelů Evropské asociace fondů a asset managementu EFAMA
 • Člen Československého ústavu zahraničního www.csuz.cz/
 • Člen Money Club České spořitelny

Začátek: 14:00
Délka workshopu:
 60 minut

Anotace:
Máte v hlavě podnikatelský záměr? Je třeba jej prodat! Workshop má za cíl seznámit účastníky s tím, jak připravit prezentaci pro investory a získat pro projekt potřebné peníze. Během workshopu se dozvíte, jak najít podstatu sdělení, co zmínit a co naopak raději nezmiňovat.


WORKSHOP 8: VÝUKA DESIGNOVÉHO A PROGRAMÁTORSKÉHO MYŠLENÍ NA ŠKOLÁCH?

Speaker: Pavel König (nvias, z.s.)
BIO: Pavel je zakladatelem nvias.org. Věří, že je před námi období velkých změn. Snaží se inspirovat děti a mladé lidi, aby experimentovali a učili se vytvářením skutečných a úspěšných produktů a aplikací na globální úrovni. „Žijeme ve světě, kdy kdokoliv může proměnit své sny a nápady ve skutečnost a nvias.org vám s tím pomůže.“
Začátek: 10:30
Délka workshopu: 60 minut

Anotace:
Prožijete to, co děti zažívají v rámci našeho Programu pro tvůrce – vynálezy s littleBits. Praktická ukázka, jak učit designové myšlení formou hry. S využitím elektronických stavebnic littleBits a jejich připravených výukových lekcí. Vyzkoušíte si, jak funguje Invention cycle, jak integrovat elektroniku a programování s věcmi kolem nás. A hlavně to, že vše lze dělat formou zábavy. Potřebujeme Vaši pomoc, abychom dostali tyto programy do všech škol. Hledáme sponzory, mentory nebo i jen lidi, kteří budou naše myšlenky sdílet. Strašně moc se na Vás těším!


WORKSHOP 9: CIRKULÁRNÍ EKONOMIKA

Speaker: Michal Reyanud (IdeaSense)
BIO: Michal se věnuje řízení inovačních projektů a rozvoji týmu inovačních designerů. Je ostříleným manažerem s řadou zkušeností s vedením komplexních projektů. Ve svém pracovním životě se nejprve věnoval Brand Experience v telekomunikační společnosti Oskar, kde později – již pod hlavičkou Vodafone – působil jako ředitel správy majetkového portfolia. Do IdeaSense přináší cenné zkušenosti s fungováním a prosazováním inovativních řešení ve velkých nadnárodních korporacích. Neocenitelné jsou také jeho znalosti vlivů pracovního prostředí na lidské chování a naopak. Ve svém volném čase se věnuje skládání hudby, cestování, péči o všechno živé, co se mu doma vyskytuje.
Začátek: 15:15
Délka workshopu: 90 minut

Anotace:
Provedeme účastníky situacemi, kde a kdy je cirkulární ekonomika důležitá v jejich businessech nebo v rámci cross-klastrů.

Načítání…