Program festivalu

cinfest

Festival Česká inovace, pátek 6. května 2016

Program letošního 5. ročníku Festivalu Česká inovace je rozdělen do pěti programových částí. V rámci celého dne vám nabídneme pestrou paletu přednášek, diskuzí, představení úspěšných projektů formou PechaKucha či pohledů jednotlivých investorů na nejrůznější projekty. Seznamte se se základními programovými body celého festivalového dne.

zeleny_program

Přednáška Prof. Milana Zeleného, 9:30 – 10:30

Ekonomicko-technologický kontext – základ úspěšných inovací – 1) Vše má svůj čas: Ne předčasně a ne pozdě – předpoklad úspěšné inovace, 2) Inovace nejsou vítány: překonávání rezistence – klíč k úspěchu, 3) Přidaná hodnota, zákazník a trh: od invence k inovaci

panel_program

Panelová diskuze, 11:00 – 12:30

Co se děje na českém inovačním hřišti? Co funguje velmi dobře a kde by naopak bylo potřeba zabrat? Své pohledy na věc Vám nabídnou přední osobnosti českého businessu.

Moderuje: Radek Špicar, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy
Panelisté: Milan Zelený, ekonom; Aleš Michl, ekonom a poradce ministra financí, Pavel CsankJihomoravské inovační centrum; Lukáš Kovanda, Roklen fin a.s.
Profily všech panelistů naleznete na stránce Lidé na festivalu.

tumlinson_program

Prezentace Ricka Tumlinsona, 13:30 – 14:30

Rick Tumlinson je považován za jednoho z největších vesmírných vizionářů. Listem Space News byl zařazen do žebříčku TOP 100 nejvýznamnějších lídrů v oblasti vesmírného výzkumu. Stál u zrodu komerčních vesmírných projektů, které dnes reprezentují firmy jako Virgin Galactic či SpaceX.

startup_pribeh

Příběhy inovací, 14:30 – 15:30

Vítězní zástupci čtyř úspěšných inovací představí formou „pitch“ (výtahové) prezentace vývoj a vznik svého produktu. Seznamte se s příběhy inovací a nechte se inspirovat.

Autonomní Robot Ruda, který zachraňuje lidské životy
doc. Ing. Martin Drahanský Ph.D., Ústav inteligentních systémů na Fakultě informačních technologií na VUT v Brně

Just don´t give up
Kate Pljaskovová, Liwely

Kvalita a odvaha
Radim Koštial, Sipral

Jiří Hanek, Designpark Karlovy Vary

Inovativní přístup v zaměstnávání vězňů v rámci projektu Změna je možná
Věra Babišová, A-Giga

hodina_h

Hodina H, 16:00 – 17:30, vstup ZDARMA bez předchozí registrace

Inovátoři vs. businessmani. Několik nadějných českých inovátorů odprezentuje své projekty a investiční záměry. Jaké budou reakce, zvídavé otázky a doporučení ostřílených podnikatelských matadorů?

Porota: Miroslav Hofman, 2N TELEKOMUNIKACE, a.s.Jaroslav ŘasaABRA Software; Eva Vašková Čejková, projekt Ženy s.r.o. Profily všech porotců naleznete na stránce Lidé na festivalu.