Points of Interest

Plzen

Plzeňské historické podzemí + Pivovarské muzeum

Adresa: Veleslavínova 58/6, Plzeň 301 00, Česká republika
Telefon
: +420 377 224 955
Webhttp://www.plzenskepodzemi.cz/

Navštivte Plzeňské historické podzemí, které neodmyslitelně patří k dějinám i současnosti města Plzně. Prozkoumejte labyrint chodeb, sklepů a studní, který byl pod městem Plzní budován od 14. století. Během prohlídky poznáte život pod městem a odhalíte tajemství autentických nálezů a zákoutí, které podzemí skrývá. Dozvíte se, jak podzemí vznikalo, a poznáte rozmanitost jeho využití. Díky exponátům a vystaveným nálezům proniknete i do historie města a každodenního života středověkých obyvatel města Plzně.

 

 

Techmania Science Center

Adresa: Borská | Břenková, Plzeň 301 00, Česká republika
Telefon: +420 604 224 660
Webhttp://www.techmania.cz/

Plzeňské science center Techmania je experimentální stanice pro zvídavé. Představuje most mezi neformálním vzděláváním a populární turistickou destinací. Cílem Techmanie je pomáhat žákům, studentům i rodinám s dětmi nacházet a rozvíjet osobní vztah k vědě a technice a v obecné rovině objevovat možnosti lidského poznání. Science center nabízí stálé i putovní interaktivní expozice zaměřené nejen na fyziku, astronomii, chemii nebo biologii, ale i na problematiku výživy, svět filmu nebo tematiku špionáže a tajných služeb. Fyzika, chemie, matematika, astronomie či biologie jsou rovněž námětem populárně-vzdělávacích show a programů v laboratořích a dílnách.

 

 

Planetárium (sousedící s Techmanií)

Adresa: Borská | Břenková, Plzeň 301 00, Česká republika
Telefon: +420 604 224 660
Webhttp://techmania.cz/fw_lang/cs/navstivte-nas/planetarium/

Co je lepší než dva rozměry? Přece rozměry tři! Od 4. listopadu 2013 je v Techmanii otevřeno supermoderní 3D planetárium, první svého druhu v České republice. To vám nabízí trojrozměrné projekce na kulovou plochu a mnoho dalšího. Poznejte nejen vesmír, ale i svět moří, oceánů, hmyzu nebo třeba nanovláken, a to interaktivně! V novém planetáriu, které vzniklo hned vedle hlavní budovy Techmanie, toho objevíte mnoho. Na tisíci metrech čtverečních najdete dvě projekční kupole, originální expozici i možnost nahlédnout do nitra architektonicky cenné stavby…

 

 

Plzeňský Prazdroj

Adresa: U Prazdroje 7, Plzeň 301 00, Česká republika
Telefon: +420 377 062 888
Web: http://www.prazdrojvisit.cz/

Plzeňský Prazdroj vás zve na jedinečné prohlídky. Poznejte autentická místa, kde se zrodila legenda Pilsner Urquell, navštivte pivovar Gambrinus, prožijte příběh piva v Pivovarském muzeu… Případně využijte některé možnosti z další nabídky Pivovaru – Škola čepování piva, nebo si vyzkoušejte být bedňákem, sklepmistrem či ledařem. Dvě stavby v areálu plzeňského pivovaru – Jubilejní brána a Vodárenská věž – byly počátkem října 2008 navíc zařazeny na seznam kulturních památek České republiky.

 

 

Plzeňská ZOO a DINOpark

Adresa: Pod Vinicemi 928/9, Plzeň 301 00, Česká republika 
Telefon: +420 378 031 119
Webhttp://www.zooplzen.cz/ + http://www.zooplzen.cz/o-nas/dinopark/

DinoPark Zoo Plzeň se od svého založení v roce 2003 stal velmi oblíbeným a vyhledávaným turistickým cílem, jehož branami prošlo již více než tři miliony návštěvníků. Vydejte se i letos na dobrodružnou cestu do druhohor mezi desítky statických i robotnických modelů dinosaurů v životních velikostech s množstvím dalších atrakcí.

Návštěvníci si mohou od dubna do konce října každého roku zvolit návštěvu celého areálu, obou parků, za zvýhodněné vstupné, nebo později ze zoo přejít do dinoparku či naopak. DinoPark přináší na tři desítky převážně druhohorních dinosaurů (řadu z nich pohyblivých a ozvučených), ale také jejich živou pamětnici – borovici wolemii vznešenou.

ZOO plní funkci rekreačního zařízení, protože bez vás, návštěvníků by zoologická zahrada nebyla zoologickou zahradou, bylo by to pouze chovné zařízení – farma. Cílem ZOO je vytvářet prostředí, kde se svými blízkými prožijete příjemné chvíle, odpočinete si a načerpáte nové síly. K tomu jistě přispěje i dostatek možností k občerstvení, odpočinku, ale i příjemné zábavě. ZOO též pravidelně pořádá dětské dny, soutěže nebo slavnostní akce.

Vyhubením každého zvířecího druhu je lidstvo blíž svému vlastnímu zániku. Zoologické zahrady mají tak nenahraditelnou funkci při záchraně genetického bohatství forem života naší planety.

 

 

Meditační zahrada

Adresa: Blízko Tyršova mostu – Doudlevce
Infohttp://plzen.cz/meditacni-zahrada-v-plzni-doudlevcich-zahaji-letosni-sezonu/

Pokud vyhledáváte místa, kde se snoubí klid a silná energie, potom za navštívení stojí právě Plzeňská Meditační zahrada. Během procházky minete naříklad i Památník obětem zla. V přírodním areálu s množstvím zahradních dřevin se nachází pískovcová křížová cesta od akademického sochaře Romana Podrázského a také kaple Maxmiliána Kolbeho.

 

 

BIC

Adresa: Riegrova 1, 301 00 Plzeň
Webhttp://www.bic.cz/

BIC Plzeň – Podnikatelské a inovační centrum podporuje zakládání a rozvoj inovačního podnikání v plzeňském regionu již od roku 1992. Bylo založeno městem Plzeň a působí v rámci sítí pro podporu podnikání a inovací a spolupracuje s řadou dalších partnerů na regionální, národní i mezinárodní úrovni. BIC pořádá eventy různého charakteru pro začínající podnikatele, firmy i studenty. Nabízí řadu seminářů, odborných workshopů či diskuzních akcí.

 

 

Vědeckotechnický park Plzeň

Adresa: Teslova 3, 301 00 Plzeň
Web: http://www.vtpplzen.cz/cz/

Vědeckotechnický park v Plzni je klíčovým rozvojovým projektem iniciovaným a realizovaným městem Plzeň. Je lokalizován v jedné z nejúspěšnějších průmyslových zón v České republice, v Městském industriálním parku Plzeň Borská pole v blízkosti Západočeské univerzity. Podpora inovačního podnikání má v Plzni dlouholetou historii. V roce 1992 byla městem Plzní založena společnost BIC Plzeň – Podnikatelské a inovační centrum. Služby BIC Plzeň jsou určeny především malým a středním inovačním podnikům a zahrnují například podporu zakládání nových technologicky zaměřených firem, asistenci při rozvoji již existujících firem, pomoc při vyhledávání a získávání finančních zdrojů pro rozvojové projekty, zapojování firem do národních i evropských programů, podporu při zavádění inovací ve firmách a při nalézání vhodných partnerů pro vývojovou, výrobní i obchodní spolupráci, informační a poradenské služby pro podnikání v EU. Na půdě Vědeckotechnického parku ve spolupráci s BIC má také domov jeden z několika BarCampů – otevřených neformálních konferencí, kde mluvit může opravdu každý.

 

 

ZČU

Adresa: Univerzitní ul., č.p. 2732, 301 00 Plzeň, Česká republika
Webhttp://www.zcu.cz/

Západočeská univerzita v Plzni (ZČU) je jedinou veřejnou vysokoškolskou institucí sídlící v Plzeňském kraji. Univerzita má v současné době 12 tisíc studentů, devět fakult s téměř 60 katedrami a dva vysokoškolské ústavy. Uchazeči o studium na ZČU si mohou vybírat ze široké nabídky bakalářských, magisterských a doktorských studijních programů, přičemž samozřejmostí je možnost výběru formy studia v podobě prezenční, kombinované nebo distanční. Západočeská univerzita v Plzni má významné postavení mezi univerzitami v České republice i v evropském prostoru vysokoškolského vzdělávání.

 

 

DEPO 2015

Adresa: Presslova 14, 301 00 Plzeň
Webhttps://www.depo2015.cz/

DEPO2015 je živým prostorem, kde se propojuje kultura s byznysem. Hlavním cílem je podpora tzv. kreativních průmyslů. Tato kreativní zóna je pilířem udržitelnosti projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015. V bývalé vozovně městských dopravních podniků nyní naleznete otevřenou řemeslnou dílnu tzv. Makerspace, sdílený pracovní prostor – coworking, interaktivní výstavy, kavárnu, komunitní zahradu, kanceláře k pronájmu, umělecké ateliéry, prostory pro rezidenční umělce a sály pro koncerty, konference i divadlo.

 

 

Pět Přesvědčivých Poznámek Proč Právě Plzeň:

  1. Plzeňský pivovar a pivo přímo od zdroje: Jak už bylo řečeno v úvodu, Plzeňský Prazdroj proslavil město po celém světě. V Plzni ochutnáte to nejlepší pivo, podíváte se do pivovaru, abyste zjistili, jak se takový zázrak vaří, a snadno tak pochopíte, že Plzeň je pivo a pivo je Plzeň.
  2. Krásné historické centrum se spoustou kaváren a restaurací: Výhodou plzeňského historického centra je, že všechno důležité se nachází hezky na jednom místě. Monumentální gotická katedrála s nejvyšší kostelní věží v Česku, druhá největší synagoga v Evropě, několik muzeí a galerií a celá řada krásných historických budov. Příjemnou procházku historickým centrem můžete zakončit v některé z místních kaváren či restaurací, v létě přímo na zahrádce s překrásným výhledem do rozkvetlých sadů.
  3. Unikátní soubor bytových interiérů od světoznámého architekta: Pochlubit se více než desítkou realizací od zakladatele moderní architektury Adolfa Loose se může snad jenom Vídeň. V Plzni se navíc překrásné prvorepublikové byty s nadčasovým designem a zajímavými příběhy podařilo zpřístupnit turistům. Pravidelně si na třech prohlídkových trasách můžete prohlédnout čtyři z nich.
  4. Pestrá nabídka kulturních akcí: V roce 2015 byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury. Díky zisku prestižního titulu vzniklo několik nových kulturních stánků, mezi nimi Nové divadlo a kreativní zóna DEPO2015. Během roku, především pak v sezoně, se desítky akcí konají ve veřejném prostoru. Stačí si jen vybrat z bohatého programu tradičních akcí.
  5. Zázemí a atrakce pro rodiny s dětmi: Plzeň nabízí zábavu pro celou rodinu. Pestrou škálu turistických cílů pro děti rozhodně nestihnete prozkoumat za jediný den, a tak je jasné, že pokud nebudete moci zůstat, určitě se budete chtít vrátit. Celodenní program nabízí plzeňská zoo s přilehlým DinoParkem. Prima odpoledne za každého počasí můžete strávit v Techmania science center, Muzeu loutek nebo strašidel. Zajímavý zážitek si bezpochyby odnesete i z labyrintu středověkých chodeb Plzeňského historického podzemí.

Zdroj: https://www.plzen.eu/turista/poznej-plzen/to-nejlepsi-z-plzne/to-nejlepsi-z-plzne.aspx (ze dne 24.10.2017)