Lidé na festivalu

Významní přednášející a hosté festivalu

zeleny_program

Prof. Milan Zelený, 9:30 – 10:30

Působí jako globální profesor systémů řízení a propagátor Soustavy řízení Baťa. Je zastáncem kapitalismu svobodného (ne volného) trhu, nestranického a neideologického přístupu k ekonomice. Dlouhodobě je na prvním místě nejcitovanějších českých ekonomů. Více informací >>>

tumlinson_program

Rick Tumlinson, 13:30 – 14:30

Je považován za jednoho z největších vesmírných vizionářů. Listem Space News byl zařazen do žebříčku TOP 100 nejvýznamnějších lídrů v oblasti vesmírného výzkumu. Stál u zrodu komerčních vesmírných projektů, které dnes reprezentují firmy jako Virgin Galactic či SpaceX. Více informací >>>

rada

Jaroslav Řasa, 16:00 – 17:30, Hodina H

Zakladatel společnosti ABRA Software a předseda představenstva, zastánce „baťovského“ přístupu k podnikání jako cesty zlepšení společnosti. Vystudoval kybernetiku a umělou inteligenci na ČVUT v Praze. Mezi jeho koníčky patří cestování, lyže, kolo, turistika, architektura, film, design a technika. Baví ho fenomén podnikání. V posledních letech se aktivně angažuje v mecenášských aktivitách – ve spolupráci s Nadačním fondem Neuron podporuje dětské vědce, v projektu „Můžeš podnikat!“ středoškoláky.

csank

Pavel Csank, 11:00 – 12:30, Panelová diskuze

12 let praxe jako ekonomický analytik a konzultant v oblasti inovační politiky. Pavel má bohatou zkušenost s tvorbou a hodnocením dopadů strategií a nástrojů pro rozvoj podnikání a inovací. V roce 2010 byl jako expert přizván do NERV k tvorbě Strategie mezinárodní konkurenceschopnosti ČR 2012 – 2020. Pro Ministerstvo průmyslu ČR zpracoval východiska Národní inovační politiky ČR. Od roku 2012 pracuje v Jihomoravském inovačním centru v Brně. Je odpovědný za rozvoj strategické intelligence pro realizaci inovační politiky Jihomoravského kraje. V letech 2014-15 byl jedním z hlavních řešitelů projektu INKA: Mapování inovační kapacity ČR.

200x100_michl

Aleš Michl, 11:00 – 12:30, Panelová diskuze

Po odchodu z Raiffeisenbank, kde působil přes 9 let, se stal členem správní rady investiční skupiny Y Soft Ventures. Ta se zaměřuje na budování vztahů s novými investory, kteří budou do skupiny vstupují. Působí  také mimo jiné jako poradce ministra financí Andreje Babiše a v poradních orgánech Národní ekonomické rady vlády (NERV).

200x100_kovanda

Lukáš Kovanda, 11:00 – 12:30, Panelová diskuze

Hlavní ekonom finanční skupiny Roklen. Přednáší na VŠE a Vysoké škole CEVRO Institut, je členem Vědeckého grémia České bankovní asociace, působí jako ekonomický expert Platformy pro internetovou ekonomiku a zasedá ve správní radě think-tanku Prague Twenty, jejž dříve vedl z pozice výkonného ředitele. Je jedním z mediálně nejcitovanějších tuzemských ekonomů a autorem řady populárních i odborných ekonomických článků, policy paperů a knih.

200x100_hoffman

Miroslav Hofman, 16:00 – 17:30, Hodina H

Absolvoval obor sdělovací technika na SPŠE. Stál u zrodu první československé IBM PC zavedené za čtyři měsíce do výroby. V současné době řídí společnost, která začínala na počátku devadesátých let výrobou telefonních ústředen v garáži. Zaměstnává více než 150 lidí, své produkty dodává do 125 zemí a dosahuje obratu přes půl miliardy korun.

200x100_spicar

Radek Špicar, 11:00 – 12:30, Panelová diskuze

Radek Špicar je absolventem University of Cambridge. Další studijní pobyty absolvoval na Georgetown University a Harvard University. Je bývalým náměstkem místopředsedy vlády pro ekonomiku Martina Jahna. Byl také dlouholetým ředitelem vnějších vztahů ve společnosti Škoda Auto. V současné době pracuje jako Viceprezident Svazu průmyslu a dopravy pro hospodářskou politiku a export. Je také předsedou správní rady UMPRUM.

200x100_cejkova

Eva Čejková Vašková, 16:00 – 17:30, Hodina H

Vybrala svoji profesní cestu velmi brzy a s velkou vervou na této cestě vydržela. Není tomu tedy náhodou, že dnes patří ke špičce úspěšných žen, které můžete vidět například v nominaci na Ocenění českých podnikatelek. Deset let vedla společnost ConPro, než přišla mateřská dovolená, na které ovem nevydržela dlouho a vzápětí založila projekt ŽENY, s.r.o. V roce 2013 vydala knihu s názvem Úspěch měřím štěstím.